+38 (056) 736-35-00

+38 (067) 630-81-70, +38 (050) 051-76-47

пр Гагаріна 108, Дніпро

Компониры

Стоматологія – одне з найдинамічніших напрямів медицини. Її методи вдосконалюються з кожним роком. Постійно впроваджуються нові розробки способів лікування і протезування зубів. Ось і в 2011 році в арсеналі медиків з'явився ще один інноваційний спосіб мікропротезування зубів - пряме композитне вінірування. Компониры (таку назву отримав цей інноваційний продукт) були розроблені і впроваджені у виробництво швейцарською компанією «Coltene/Whaledent AG». Вони являють собою тонкі накладки на зубну емаль, виготовлені промисловим способом, з підданого полімеризації високонаповнего наногібридного композиту. Цей матеріал надає накладкам міцність і високу ступінь однорідності.


До сих пір в стоматології існувало два метода естетичної реставрації зубів – пряма і непряма. При прямому способі реставрації лікарем-стоматологом зруйновані частини зубів пацієнта моделюються і відновлюються безпосередньо в ротовій порожнині. Для цього використовуються фотополімери - реставраційні композити світлового затвердіння, - або стеклоїономери. При непрямому способі із зубів пацієнта робиться зліпок, по якому в зуботехнічній лабораторії виготовляють керамічні вініри. Нова реставраційна система COMPONEER - третій спосіб художньої реставрації, дозволяє успішно вирішувати більшість проблем фронтальної групи зубів. Він об'єднав в собі всі переваги обох методів.


Компониры. Реставрация зубов

Компоніри дають можливість виправити всі дефекти фронтальної групи зубів за один візит до стоматолога. Застосовують їх для реставрації окремих зубів і всього зубного ряду від ікла до ікла. Компоніри – принципово нова технологія, яка передбачає використання заводських композитних ламінатів, фіксація яких на поверхні зуба здійснюється із застосуванням відповідного композитного матеріалу. Поява цих інноваційних накладок дає можливість позбутися від рутинної процедури нашарування і моделювання композитів, що віднімає багато часу. Установка компонір не передбачає складної обробки зубів або зняття зліпків і виготовлення накладок в зуботехнічній лабораторії. Для реставрації підбираються готові компоніри, відповідні побажанням і вимогам пацієнта. Вибір здійснюється за допомогою спеціальних шаблонів. Компоніри можна легко підібрати за кольором, використовуючи набір композитів Synergy D6. Пацієнту за допомогою спеціальної шкали демонструють майбутній результат і пропонують визначитися з вибором бажаного кольору конструкції. Сьогодні випускають компоніри двох варіантів - універсальної і вибіленої емалі. Підкладка виконується з опака або емалі будь-якого кольору. Компонірі дуже тонкі, товщина їх становить всього 0,3 мм в пришийковій області і 0,7 мм в області ріжучого краю, це дозволяє мінімізувати обсяг видаляються при виконанні реставрації тканин.

Технологія установки компонір досить проста. Спочатку зуб піддають препарування під інфільтраційної анестезією і протруюванню, після чого на його поверхню наносять композиційний матеріал, а на встановлюваний компонір, крім шару композиційного матеріалу, ще й адгезив, що забезпечує краще зчеплення з поверхнею зуба. Для фіксації компонір використовують адгезив One Coat Bond. Цей адгезив - представник V покоління адгезивов, що застосовуються в техніці тотального протравлювання. Він є водорозчинною речовиною, а значить, процес випаровування його йде набагато повільніше, що дає можливість встановлювати компонір без поспіху. Адгезів One Coat Bond має дуже високу ступінь адгезії, що забезпечує довготривале і бездоганне крайове прилягання компоніра до поверхні зуба.


Компониры. Реставрация зубов

За допомогою спеціальних пристосувань компонуються притискається до твердих тканин зуба. Після його установки виконується корекція форми і прибираються надлишки композиту. Завершує процес полірування, яку виконують за допомогою спеціальних щіточок. В результаті інноваційної якісної реставрації досягається чудовий естетичний результат. Застосування еластичного наногібридного композиту дозволяє забезпечити бездоганну якість поверхні, а також крайової частини. Техніка відстроченої полімеризації, яка використовується при цьому способі естетичної реставрації, значно зменшує стрес і виключає усадку матеріалу.

За естетичності компонуються цілком порівнянні з керамічними ламінатами. А так як компонуються встановлюється пацієнтові в день звернення його в клініку, цю послугу відносять до розділу невідкладної допомоги в такому напрямку стоматології, як естетична реставрація зубів. Вагомою перевагою цього методу реставрації є і його економічність. Установка компонуються обійдеться пацієнту майже в два рази дешевше, ніж установка керамічних вінірів при застосуванні непрямого методу реставрації.