+38 (056) 736-35-00

+38 (067) 630-81-70, +38 (050) 051-76-47

пр Гагаріна 108, Дніпро

Гігієна і профілактика

Видалення зубного каменю. Професійне чищення зубів

Професійна гігієна в даний час є найважливішим елементом комплексного лікування захворювань тканин пародонта, а також невід'ємною складовою терапії всіх основних стоматологічних захворювань.

Гігієна зубів - це професійне чищення зубів шляхом видалення зубного каменю (над- і підясневих зубних відкладень) і згладжування поверхні кореня, що перешкоджає утворенню зубного нальоту в подальшому.

В процесі розвитку пародонтиту в навколозубних тканинах відбуваються запальні і деструктивні зміни, які можуть призвести до втрати зуба. Багатьма вченими в даний час визнано, що основною причиною захворювань пародонту є зубний наліт, який містить велику кількість мікроорганізмів.

Утворення зубних відкладень

Утворення зубного нальоту починається з відкладення органічних речовин на поверхні зуба. У міру взаємодії зі слиною на зубному нальоті фіксуються бактерії, які в процесі своєї життєдіяльності синтезують речовини, що сприяють формуванню твердої основи зубних відкладень.

Зубной налёт, профессиональная чистка
Зубной налёт, профессиональная чистка

Навіть при регулярному догляді за зубами досить складно забезпечити повноцінне чищення зубів - бічних поверхнь і міжзубних проміжків, внаслідок чого в цих зонах відбувається активне накопичення зубного нальоту. На легкодоступних для чищення поверхнях зубів, за умови належної індивідуальної гігієни, умов для формування зубної бляшки немає.

Утворення наддесневого зубного нальоту створює умови для формування підясневих відкладень, які провокують руйнування тканин пародонту за рахунок впливу мікроорганізмів і виділюваних ними токсинів.

Професійна гігієна зубів — термін збірний, що включає в себе:
скейлінг — зняття зубного каменю ультразвуковим скейлером; ейр-флоу — видалення зубного нальоту струменем соди, води і повітря; нанесення фторирующим складу на емаль зубів.

Зубной налёт, профессиональная чистка зубов
Зубной налёт, профессиональная чистка зубов
 

Полірування зубів

Після чищення зубів, видалення зубного каменю або інших відкладень проводиться полірування поверхні зуба за допомогою::

  • спеціальних гумових чашок,
  • торцевих щіток,
  • полірувальних смуг,
  • флосів і полірувальних паст.

Видалення зубного каменю за допомогою системи Air-Flow (EMS)

Повітряно-абразивна система Air-Flow (EMS) використовується для видалення:

  • зубного каменю,
  • забарвлених відкладень з поверхні зуба, включаючи «наліт курця»,
  • очищення поверхні зуба перед фіксацією брекетів,
  • очищення поверхні емалі перед герметизацією фісур і т. п.

Для видалення зубного каменю, над- і підясневих зубних відкладень і полірування поверхні кореня в нашій клініці використовуються новітні розробки провідних світових виробників стоматологічного обладнання.

Професійна гігієна зубів повинна проводитися періодично, тільки в цьому випадку дотримується принцип профілактики захворювань зубів і пародонту. Залежно від виду зубних відкладень, вихідного стану тканин пародонта частота відвідувань гігієніста варіює від 3 до 6 місяців.